שכניה ישוב קהילתי במשגב

יישוב לדורות - ספר התוכנית

ועד הנהלה | עדכון אחרון: 19/11/2012 19:57

מצורף דואל של ראש המועצה על עבודה שנעשתה במשך כשנתיים בשיתוף תושבים רבים, בנושא יישוב ל דורות - ספר התוכנית.

לטובת התנהלות יותר טובה מציע לכולנו לקורא ולהעמיק ולא רק לבעלי התפקידים ביישוב.

רולי

 

 

 

חברים שלום,
 
אתמול (18/11/2012) השקנו את ספר התוכנית האסטרטגית של משגב "יישוב לדורות". במעמד חלק מיו"ר היישובים, מחברי מליאה ומהמשתתפים בתוכנית. הענקנו את הספר לכל יישוב. רצ"ב קובץ הספר לשימושכם.
 
לפני כשלוש שנים ערכנו סיעור מוחות בשאלה מהי דמותו של היישוב במשגב לאורך השנים שיבואו. כיצד אנו רוצים לראות אותנו. במהלך שלוש השנים האחרונות פעלנו עם חברים ביישובים ובקהילה, ועם אנשי מקצוע וצוות המועצה לגבש את תוכנית "יישוב לדורות"
 
"אנו משמרים את שורשי העבר, מתכננים לטווח הארוך בהווה, כדי שהתושבים ודורות ההמשך במשגב יוכלו לראות את עתידם ביישוב."
 
הצורך בתהליך האסטרטגי של "יישוב לדורות" עלה אחרי שהשלמנו פרק ראשון של חלוציות, התבססות והתרחבות. דור המקימים התבגר ומציב צרכים חדשים, היישובים גדלו, הקהילות הפכו מגוונות ורב דוריות, מערכות החינוך התרחבו מאוד ועדיין אנו רק בתחילת הדרך.
 
בשלב הזה מצאנו צורך בהתבוננות עצמית ובהצבת שאלות זהות ומהות, לאן וכיצד. יישובי משגב מהווים סיפור הצלחה, הניכר באהבתנו למקום ובביקוש הולך וגובר למעבר ליישובים. מרגש במיוחד הביקוש הגבוה של בנים שגדלו כאן לחזור ולבנות כאן את ביתם.
 
תהליך "יישוב לדורות" נועד לשמר את ההצלחה ולהצעיד אותנו משלב החלוציות וההקמה לשלב של יישובים ברי קיימא: sustainable villages.
 
אנו עדים לקשר מובהק בין אופיו והתנהלותו של היישוב לבין רווחת חבריו. יישובים חזקים וטובים הם המפתח לתושבים מרוצים יותר. זהו קו מנחה להתנהלות המועצה ובתהליך "יישוב לדורות".
 
ארגז הכלים שמוצג כאן נועד לסייע לבניית יישובים חזקים ויציבים יותר, טובים ונעימים יותר לתושביהם.
 
במקביל לספר התוכנית הוקם אתר אינטרנט שיאפשר התאמות ועדכונים שוטפים של התוכנית, ככל שנתקדם ביישומה ובהטמעתה ביישובים, ובהמשך השיח עם הציבור, בכתובת: http://dorot.misgav.org.il
 
אנו עומדים בפני יישום תהליכי "יישוב לדורות" והטמעתם ביישובי משגב, כל יישוב לפי דרכו, רצונו והחלטתו. נעשה הכול כדי שכל יישובי משגב ייכנסו לתהליך התכנון האסטרטגי ברוח "יישוב לדורות" וימשיכו ויטמיעו את התכנון. אנחנו במועצה נהיה לצדכם לאורך כל הדרך.
 
אני מבקש להודות לכל מאות התושבים ואנשי המקצוע שהשתתפו ותרמו מהידע שלהם ומכישרונם לגיבוש התוכנית.
 
אשמח שתפיצו את המייל, את ספר התוכנית ואת האתר לחברי היישובים.
 
בהצלחה ביישום התוכנית!
 
רון שני
ראש המועצה
 

מסמכים מצורפים להודעה זו:

פרוטוקולים


אלבומים